Ve škole v Barmě

Během našich cest po Asii jsme potkávali spoustu dětí, jak si hrají na ulici a na hřišti, kupují v obchůdcích dobroty nebo míří ze školy domů. Mne, učitelku (teď již na mateřské), vždy lákalo navštívit místní školu a zažít školní atmosféru jinde než jen u nás.

Před naší poslední cestou do Asie jsem v Praze nakoupila školní potřeby a nějaké dobroty, abych na návštěvu nepřišla s prázdnou a udělala dětem radost.

DSC_7053

Před naším hostelem v Nyaungshwe, odkud jsme vyráželi na Inle Lake, byla právě taková škola, do které jsem se chtěla jít podívat. První stupeň, jako učím doma já.

DSC_7045

Jedno dopoledne, když mají děti právě přestávku, si všechny hrají na školním dvoře. My jdeme dovnitř. Zdravím paní učitelku a anglicky vysvětluji, že jsem také učitelka. Hned nás zve dovnitř do sborovny, kde zrovna tráví přestávku i další kolegyně. Servírují nám čaj a posadí nás ke stolu a snažíme se prohodit pár vět o škole. Anglicky ani jedna z nich moc neumí, ale i tak cítím, že si rozumíme. 🙂

DSC_7046

Děti jsou zde rozděleny do tříd podle věku, učebny jsou zařízeny prostě, nejmladší děti ve třídách sedí na matracích a kobercích, starší mají lavice – a když píši lavice, myslím tím opravdu lavice! 🙂

DSC_7055

Když zazvoní, učitelka nás vede do třídy k nejstarším dětem. Ty jsou z nás vykulené. Snažím se jim anglicky něco říct a paní vyučující jim překládá. Nakonec nám řeknou pár básniček a zazpívají písničku, ve které slyším pár anglických slovíček.

DSC_7060

Dětem moc poděkujeme za básničky, rozloučíme se a odcházíme, aby děti mohly pokračovat ve studiu.

DSC_7064

Byla to pro mě moc příjemná zkušenost a cítila jsem, že děti výuka baví. Přeci jen je to jejich šance na lepší budoucnost, které si opravdu váží.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s